MESLEK BİRLİKLERİNİN SON ATAĞI

MESLEK BİRLİKLERİNİN SON ATAĞIMESLEK BİRLİKLERİNİN SON ATAĞI

      Bilindiği üzere 30 AĞUSTOS 2007 tarihli ve 15.00-16.30 arası yayın kayıtları için birlikler RTÜK'e başvurup 456 yayıncı kuruluşun kasetini istemişti. RTÜK'te bu kayıtları listesi verilen kuruluşlardan istemişti. Kanun gereği kayıtlarını tutmak ve istenildiğinde vermek zorunda olan kuruluşlar RTÜK'ten gelen bu yazı üzerine kayıtları vermişti. Dünden itibaren aynı gün ve saatlere ait kayıtlar birçok ildeki aynı kuruluşlardan Cumhuriyet savcılığı eli ile istendi.

 
                                            YAYINCILARA BÜYÜK KUMPAS 

Meslek Birlikleri yayın kayıtlarını kendi eliyle verdirdikleri bu kuruluşlardan aynı günün kaydını Cumhuriyet savcılığı ile isteyerek haklarında dava açtırmaya başladı.

                                             RATEME BÜYÜK KUMPAS

Ratem Meslek birliklerinin bu atağını biliyor mu, bilmiyorsa birlik üyelerini bu kumpastan nasıl kurtaracak. Kurtarmak için girişimlerde bulundu mu. Yada MİD'den bir yardım istermi? Bunları bilmiyoruz.
 
Ancak Ratem'in Genel Kurul için alarmda olduğu bir sırada meslek birliklerinin bu hareketinin Yusuf GÜRSOY'a karşı çok kötü bir sürpriz olduğunu, şimdiki yönetime ağır darbe vuracağını, meslek birliklerinin bu tür alicengiz oyunlarına MİD olarak karşı olduğumuzu, demokratik kurallar içinde geçecek olan genel kurula meslek birliklerinin bu hareketinin yansıyacağı için onları KINADIĞIMIZI bilmenizi isteriz.
 
Başından beri HUKUK savaşı veren MİD meslek birliklerinin bu hareketine karşıdır.
 
Ancak bugünden tezi yok Ratem yönetiminin de acilen harekete geçmesi gereklidir ve sonu belli davalar için meslek birliklerini ikna etmelidir.
 
Her zaman söylediğimiz gibi Allah mazlumun yanındadır...
 
                                                                MİD...

kaynak : http://www.mid.org.tr/haber_detay.asp?haberID=117Yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir...


Eğer üyemiz iseniz giriş yapmak için tıklayınız

Eğer üyemiz değilseniz üye olmak için tıklayınız
Copyright © YAYINDA.COM
Anasayfa Radyolar Televizyonlar Üyeler Satın Al Yardım Hakkımızda İletişim

arkadaşlık
Çanakakle 100. YIL SİTELERİ - Çanakkale Şehitlik Turu - Çanakkale Şehitlik Turları - Çanakkale Turu - Çanakkale Turları - Çanakkale Gezisi -