MECLİSTEN SICAK HABER

MECLİSTEN SICAK HABERBaşbakanlıkta ilgili taraflarla yapılan toplantıdan sayın vekilimizin basın duyurusu.

Yayıncı kardeşlerimize müjdeli haberi vermek için son dakikalar yaşanırken bu sancılı süreçte sabırsızlıkla müjde bekleyen kardeşlerimiz için sayın vekilimizin basın açıklaması bu akşam itibarı ile yapılmıştır.
   Sayın vekilimizin açıklaması aynen aşağıdadır. Pazartesi akşam sayın Başbakanımız, Kültür Bakanımız ve sayın vekilimizin yapmış olduğu toplantıda çıkan ortak görüşün aynen yasalaşacağını ileten milletvekilimiz Rtük kanunu 37. madde için tahmin edilenden kısa sürede sonuç alınacağını bildirmiştir.
   Kamuoyuna duyurulur...
 

YEREL VE ULUSAL RADYOLARIN TELİF HAKLARI HAKKINDA

BASIN BİLDİRİSİ

(18.03.2008)

 

 

Muğla Milletvekili Sayın Dr. Mehmet Nil HIDIR’ın RTÜK yetkilileri ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucu;

Telif hakları yasası çerçevesinde ulusal ve bölgesel radyolardan yüksek miktarda telif ücreti talep eden müzik yapımcı mesleki birliklerinin bu taleplerinin çok yüksek olduğu Turizm Bakanlığı yetkililerince de kabul edilmektedir.

Bu çerçevede; RTÜK yasasının ilgili maddelerinde (37-39)  yapılacak düzenlemeler ile; meslek birliklerinin talep ettikleri telif ücretlerinin yerel ve bölgesel radyoların reklam gelirleri ve yıllık gelirlerine göre ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiği görüşü savunuldu.

Reklam geliri üzerinde %5 ödemeyi kabul etmeyen ulusal radyo yayıncılarının, müzik yapımcı mesleki birliklerle yapacakları ikili anlaşmalarla çözülmesi öngörülüyor.

Müzik yapımcı ve meslek birliklerinin, yerel radyolarla, ulusal radyoları bir tutmalarının hukuka ve uygulamaya aykırı olduğu görüşü ileri sürüldü.

RTÜK yasasındaki düzenlemeler için Başbakanlık nezdinde girişimlerde bulunan Milletvekillerimiz, iyi sonuç beklediklerini ifade etmekteler.

Milletvekilimiz Dr. Mehmet Nil HIDIR; yapılacak olan yasal değişiklik ile yerel ve ulusal radyoların mağduriyetinin giderileceği;

Bu vesileyle; tüm vatandaşlara selam ve saygılarını sundu. 

 

 

                                    Dr. Mehmet Nil HIDIR

                            AK Parti Muğla Milletvekili adına

                                     Ramazan ÖZBEK

                             TBMM Basın ve Halkla İlişkiler

                                            Danışmanı

 
YUKARDAKİ BASIN AÇIKLAMASI VE YAPILACAK UYGULAMA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN : 0 555 815 73 71 NUMARALI TELEFONDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.Yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir...


Eğer üyemiz iseniz giriş yapmak için tıklayınız

Eğer üyemiz değilseniz üye olmak için tıklayınız
Copyright © YAYINDA.COM
Anasayfa Radyolar Televizyonlar Üyeler Satın Al Yardım Hakkımızda İletişim

arkadaşlık
Çanakakle 100. YIL SİTELERİ - Çanakkale Şehitlik Turu - Çanakkale Şehitlik Turları - Çanakkale Turu - Çanakkale Turları - Çanakkale Gezisi -